Hodinky Tissot PRS 516 Small Seconds Automatic T100.428.16.051.00
Popis produktu:
Parametry produktu:
Obecné
Náramek
Pouzdro
Strojek
Funkce
Ostatní
Obsah balení:
- originální hodinky
- originální krabička (typ se liší v závislosti na kolekci hodinek)
- multi-jazyčný návod k obsluze
- český návod k obsluze
- brožura mezinárodní záruky
- karta mezinárodní záruky
- Tissot publikace - historie společnosti
- katalog hodinek Tissot
- certifikát pravosti diamantů (pokud hodinky diamanty obsahují)
Historie značky Tissot se začala psát roku 1853 v samotné kolébce hodinářství, švýcarském městě Le Locle, jež se nachází v kantonu Neuchâtel v pohoří Jura. Zakladatelem společnosti byl Charles-Félicien Tissot spolu se svým synem Charlesem-Émilem. Téhož roku Tissot představuje první sériově vyráběné kapesní hodinky, spolu s modelem s indikací druhé časové zóny (GMT). Dalším důležitým milníkem bylo uvedení vůbec prvních antimagnetických hodinek v roce 1929.
V roce 1930 se Tissot na krátko spojuje s manufakturou Omega a časomíry, které vznikly za dobu jejich kooperace, jsou dnes sběratelsky velmi ceněny. Tissot při konstrukci pouzder používala dříve netradiční materiály, v roce 1971 uvádí model IDEA 2001 s plastovým pouzdrem, model RockWatch z roku 1985 měl pak pouzdro z kamene. V roce 1983 se Tissot stává součástí The Swatch Group, největšího výrobce a distributora náramkových hodinek vůbec.
V roce 1999 Tissot uvádí přelomovou kolekci T-Touch, která kombinuje prvotřídní zpracování a rozličné senzory s do té doby nevídaným dotykovým ovládáním. T-Touch měří nadmořskou výšku, teplotu, tlak a slouží i jako magnetický kompas. Posledním příspěvkem do této kolekce je řada T-Touch Expert Solar, která přidává solární napájení.
Tissot je oficiální časomírou mnoha sportovních odvětví (MotoGP, ledního hokeje, cyklistiky nebo mistrovství světa v šermu) a proto nepřekvapí, že mezi ambasadory převládají aktivní sportovci. V současné době tým tvoří basketbalista Tony Parker, herečka Liu Yi Fei, hráč kriketu Virat Kohli nebo jezdci MotoGP Thomas Lüthi a Tito Rabat.